Сторінки

20101122

День Свободи: День перший

Як народився День Свободи (фоторепортаж)

Фото УНІАН і з власного архіву Наталії Негрей

Відкрили сайт Президента - вітання з Днем Свободи немає, хоч і обіцяли. Є інше поздоровлення - з 10-річчям імперії Ахметова - СКМ.  Сам Янукович сьогодні у Брюсселі - це вже непогано, бо для багатьох українців було б боляче, якби у такий день та й у Москві... Думалося підняти з архіву фотографії - от Ющенко цілує Тимошенко, от Азаров - у помаранчевому шарфі, а потім вирішили не робити нікому боляче. У цьому фоторепортажі - взагалі жодного обличчя політиків. Тільки - дух  народу.  Пам`ятаєте, у Франка : Він живе, він ще не вмер...


  
________________________________
Джерело: УНІАН
=======================================

Помаранчева революція: 20 відео, які запам'яталися


Редакція Історичної правди

Тоді ще не було ютюба і аналогічних сервісів. Відеоролик треба було розміщувати на якомусь сервері, а потім давати на нього лінк, щоб люди качали і дивилися. "Історична Правда" пропонує згадати буремні події президентських виборів-2004 через відео тих часів.
"Історична Правда" пропонує згадати масові протести проти фальсифікації виборів 2004 року через відео, яке шість років тому дивилися чи не всі. 
Тоді ще не було ютюба і аналогічних сервісів. Відеоролик треба було розміщувати на якомусь сервері у певному форматі (.wmv, .mp4 тощо), а потім давати на нього лінк, щоб люди качали і дивилися. 
Тому відео не набуло великого поширення. Ситуацію перевернув "5-ий канал", який почав вішати на свій сайт набільш знакові ролики. Їх качали і обговорювали.
Власне, більшість із розміщеного нижче відео з'явилося завдяки "5-ому каналу". На жаль, в архіві сайту досі зберігається чимало цікавого відео про буремний листопад 2004-го, але скачати його не можна через неробочу адресу.

1. 25 серпня 2004 - Інструкція зі знищення "біг-морд"
Адмінресурс задіяв рекламні площі настільки масово, що на опозиційному сайті "Майдан" навіть з'явився маніфест "Того, кто стрелял": "У них есть телевидение, радио и газеты. У меня есть интернет и краска в руке..." І інструкція з учинення протиправних дій проти реклами."Можно называть это ребячеством, дуростью, провокацией и т.д. На самом деле, все просто: биг-морд - это моё персональное средство массовой информации..."
Зараз це здається дикунством, а тоді це, напевно, був відчай.

2. 23 вересня - В Тимошенко кинули яйцем
Під час передвиборчого мітингу на Сумщині в Тимошенко кинули яйцем і влучили. "Метальника" затримали учасники мітингу і здали міліції.Ця історія спершу не стала відомою, тому що наступного дня Янукович поїхав до Івано-Франківська, де в нього теж кинули яйцем.

3. 24 вересня - В Януковича кинули яйцем
Перше "політичне" відео, яке масово розійшлося серед тодішніх інет-користувачів. Потік повідомлень про різні важкі предмети, які терористи метали в кандидата, настільки контрастував з реальною картинкою, що викликав вибух гумору, який тривав ще кілька місяців.Влада намагалася вилучити зйомки інциденту, але відео з'явилося на "Євроньюс" і на "5-ому", а потім його оцифрувавала "УП". Це був справжній інформаційний удар по старанно плеканому іміджу Віктора Януковича як сильного і вольового лідера.

4. 1 жовтня - спецназ біля ЦВК
Загони міліції спеціального призначення у бойовому спорядженні щось роблять у дворі Центрвиборчкому за місяць до першого туру. Знято з будівлі ЦВК.Така активність силовиків під час мітингу прихильників Віктора Януковича викликала чутки і спекуляції.

5. 12 жовтня - Кіркоров за "Віктора Федоровича Ющенка!"
Концерт "Ми - за майбутнє!" на Дніпропетровщині за участю "зірок іноземної естради". Батько Філіппа Кіркорова Бєдрос так розхвилювався, що двічі переплутав, за кого ж він мав агітувати народ.До речі, того ж дня з'явилася флеш-гра, де Ющенко б'ється з Януковичем. Цих ігор з'явилося кілька - особливо тодішні офісні працівники мають пам'ятати "Хамське яєчко", де треба було звільняти Україну від опонентів область за областю.
6. 21 жовтня - Янукович про "козлів, які заважають жити"
Виступаючи перед представниками територіальних громад Луганщини,Янукович ужив образливий для своїх опонентів епітет, який швидко став легендарним і призвів до фрази "Ми - не бидло, ми - не козли". 
Найбільше шокувало не те - зрештою, до манери провладного кандидата висловлюватися тоді вже звикли. Шокувала готовність аудиторії до таких характеристик опонентів, і навіть радість, проявлена в оваціях і масовому вставанні з місць.
Людина, яка вивісила цей новинний ролик "5-го каналу" на ютюб, дозволила собі поіронізувати над таким масовим схваленням приниження інших людей.

7. 22 жовтня - Олександр Волков матом коментує спроби закрити "5-ий канал"
Наприкінці 1990-их Волков вважався кучмівським "директором парламенту". Його емоційний коментар щодо спроб тодішнього депутата Сівковича арештувати рахунки Петра Порошенка був новим словом - мат в ефірі тоді сприймався екзотично, не те, що зараз :)"Подумайте, б...ь, що ви робите!" - каже Волков. Мовляв, спробою закрити опозиційний канал ви тільки привернете увагу всього світу до нього.

8. 23 жовтня - Шуфрич збив людину
Після грандіозної акції біля ЦВК маловідомий тоді депутат від СДПУ(о) Нестор Шуфрич зачепив своїм автомобілем одного з демонстрантів на бульварі Лесі Українки. Від самосуду його нібито врятував депутат-"нашоукраїнець" Євген Червоненко.Увечері того дня Нестор Шуфрич прославится ще й тим, що поб'ється з опозиційними депутатами всередині ЦВК і ходитиме державною установою "по торсу". Ось це відео, яке щойно повісив на ютюб читач УП.

9. Рекламний ролик Ющенка
"Я кажу "Знаю", бо я знаю, що робити" - Ющенко обіцяє зміни під впізнавану музику."Ми принесемо зміни, на які так довго чекає кожен українець. Сильні підтримають слабших. Багаті допоможуть бідним..." Красиві слова, еге ж?

10. Рекламний антиролик Ющенка
Влада не могла заборонити Ющенко використовувати свою рекламну квоту на УТ-1,бо замість будувати нормальну диктатуру :) оглядалася на Захід. Тому вона робила підступніше - реклама опозиційного кандидата обрамлялася його антирекламою, скажімо, про три сорти України.Ще був феєричний націоналіст Роман Козак із його "Ваша дружина - американка". Якщо хтось має в архіві це відео, поділіться. Цікаво, до речі, а чим зараз займається пан Козак?

11. 28 жовтня - Янукович пригощає Кремль цукерками
За кілька днів до першого туру влада вирішила святкувати визволення України від фашистів.Терміново організували військовий парад, на який прибули президент Росії Путін і голова його адміністрації Мєдвєдєв...

Після "яєчного" теракту це, напевно, було друге за популярністю відео. Навіть "козли" відстали :)

12. 15 листопада. Янукович на дебатах: "Щоб люди себе почували в небезпеці"
Перші дебати обох кандидатів перед другим туром.Обмовка Віктора Федоровича, яку потім використовувалися його опоненти як знакову.

13. 15 листопада. Ющенко на дебатах: "Ці руки нічого не крали"
Яскрава заготовка Віктора Андрійовича. "Я не воровал".


(Відео наявне на сайті  Історичної правди)

З кожним роком президентства Ющенка цю фразу цитували все більше, натякаючи, що щось таки й було.

14. 21 листопада. Напад на офіс Ющенка у Луганську
Другий тур виборів.Для багатьох телеглядачів побачене стало справжнім шоком і тільки утвердило у старанно плеканому ющенківським штабом переконанні про "донецьких бандитів".

15. 22 (?) листопада. Янукович записує привітання до народу з нагоди свого обрання
Несподівано зворушливе відео. Кандидат постає перед нами дещо невпевненим, особливо зі своїм школярським "Не треба було казати "За мене?"Шарму додає голос Ганни Герман на задньому тлі: "Ні, все дуже органічно, і навіть оцей рух руками дуже органічний!"

16. Серіал "Операция "ПроФФесор"
Талановито зроблені досі існуючою компанією "Веселі яйця" відеошаржі на злобу дня.Дещо зараз здається перегибом, але тоді це дивився весь інтернет - від "помаранчевих" до "біло-синіх"

17. 23 листопада - протистояння біля Адміністрації президента
Зі сцени Майдану Юлія Тимошенко закликала народ іти крізь снігопад блокувати Кучму. Будівля АП виявилася оточеною спецназом. Але побоїща не відбулося.Тоді "Динамо" приймало "Рому" в Лізі чемпіонів, і учасники акції протесту влаштували онлайн-репортаж для спецназівців. Запам'яталася фраза когось із демонстрантів на адресу щитів "Барсу": "Отличные санки, ребята!" :)
 
18. Прихильники Януковича в Києві
Ми побачили, що ніякі це не "бритоголові", а прості хлопці в чорних куртах. На цьому відео - нарізка з кількох місць. Найогидніше - на вокзалі, де якась тітка з голосом, схожим на Вітренко, кричить про східні області, які "решили выйти из Украины!"Привокзальна площа, яка стала "біло-синім майданом" для звезених у Київ шахтарів, після кількох днів настороженого приглядання стала гайд-парком - туди ходили прихильники Ющенка і вели запеклі дискусії про те, хто годує країну і що зробив той чи інший кандидат на посаді прем'єра.
Зрештою, спільним аргументом було "хто переможе на ЧЕСНИХ виборах - той хай і буде".

19. 28 листопада - Лужков хоче віддати Януковичу кепку
Під час з'їзду депутатів усіх рівнів у Сіверодонецьку була висловлена ідея провести референдум зі створення Південно-Східньої Української Автономної республіки. Зрештою, від неї відмовилися - очевидно, через неблагозвучність абревіатури.
"Зіркою" з'їзду став тодішній мер Москви Юрій Лужков.Фразу "снять кепку" ще довго коментували на форумах, згадуючи, нібито Віктор Янукович під час молодості знімав шапки.

20. 30 листопада - бенефіс Людмили Янукович. "Наколоті апельсини і американські валянки"
Порівняння двох потенційних перших леді стало можливим після виступу Людмили Янукович на мітингу прихильників Віктора Федоровича у Донецьку.Фрази про "оранжевый шабаш", "тянется и тянется рука", "в больницы с менингитом!", "апельсинки-то наколотые", "все везде американское" були сприйняті на ура цинічною інтернет-публікою.

БОНУС ТРЕК - Гринджоли "Разом нас багато"
На статус помаранчевого гімну претендувало багато пісень, які лунали зі сцени Майдану.Але ним стала композиція, теж поширена через інтернет. 
"Історична Правда" вітає тих, хто хоче, щоб їх привітали, із Днем Свободи. І нагадує - нам рано жити спогадами. Ностальгія - це добре, але треба дивитися у майбутнє.
Фотографії 2004 року з архівів наших читачів - частина перша і друга
 
Зразки провладного агітпропу тих часів дивіться у розділі "Артефакти"
________________________________
Джерело: Історична правда
=======================================

18 коментарів:

 1. Анонім27.01.13, 00:08

  This is very interesting, You're a very skilled blogger. I've joined your feed and look forward to seeking more
  of your magnificent post. Also, I've shared your site in my social networks!
  Here is my webpage ; football transfer news chelsea

  ВідповістиВидалити
 2. Анонім27.01.13, 18:13

  Very quickly this website will be famous amid all blogging
  and site-building visitors, due to it's nice content
  Also visit my weblog :: latest arsenal transfer news premier league

  ВідповістиВидалити
 3. Анонім05.03.13, 04:38

  Appreciating the time and effort you put into your blog
  and detailed information you offer. It's nice to come across a blog every once in a while that isn't
  the same outdated rehashed information. Fantastic
  read! I've bookmarked your site and I'm adding your
  RSS feeds to my Google account.

  My blog: twitter followers buy

  ВідповістиВидалити
 4. Анонім06.03.13, 17:10

  Link exchange is nothing else however it is only placing the
  other person's blog link on your page at proper place and other person will also do same in favor of you.

  My weblog :: followers buy twitter
  Also see my website > twitter followers buy

  ВідповістиВидалити
 5. Анонім20.03.13, 06:43

  Nanokeratin locks onto the hair, forming a fine, smooth coat of keratin.
  Before you go for them, try products at Keranique for hair care.
  It has been proved that products which contain vitamins
  will strengthen your hair.

  My web blog - hair products

  ВідповістиВидалити
 6. Анонім24.03.13, 08:20

  "Organic Mulch) (University of Illinois at Urbana-Champaign, NRES-19-97). Cypress mulch has organic compounds that are allelopathic. Cardboard mulch is very uncommon in Los Angeles, California and other parts of the country.

  Feel free to visit my web blog - mulching

  ВідповістиВидалити
 7. Анонім24.03.13, 11:04

  "Organic Mulch) (University of Illinois at Urbana-Champaign, NRES-19-97). If you are working on a riding mower or a mower with an electric starter, you will also want to disconnect the battery as to prevent any accidental startups while servicing your machine. In this same respect, mulch aids in the prevention of soil splashing onto plants.

  My web site mulching

  ВідповістиВидалити
 8. Анонім07.04.13, 14:27

  In our busy life, newspapers are most important source of information.
  The newspaper printing machines available online these days are
  superior in performance. It ends when God kills
  thousands of His Chosen People with a plague (love those germs) and an earthquake
  (shake, rattle and roll) as punishment for rumblings in the ranks.
  They also delight in the creativity provided by the activities.
  Finer threads usually result in a much smoother and softer fabric.


  My web page - egyptian newspapers

  ВідповістиВидалити
 9. Анонім08.04.13, 09:52

  In the US, we still express this as cubic inches, feet,
  or yards. If a hairline crack in concrete has turned
  into a large crack, it will need to be cleaned out before the
  patching and repairing process. It is advantageous for the customer to compare the prices for an additional
  dumpster rental from the normal waste removal company against an offer made by
  a collector that will place a dumpster for a one-time pickup.

  ВідповістиВидалити
 10. Анонім11.04.13, 13:17

  They do not require as much work as many other animals do and are
  really fun to watch. E-papers do not minimize from covering stories that received little coverage in the reputed
  national papers. Hindi Samachar is entertaining millions of
  people with incredible reports, events, information and gossips.
  Sometimes local PR can attract better business for you than an article in Indian
  media. Thats why Indian Hindi papers are very popular in all corners of India.


  Here is my web site :: click here

  ВідповістиВидалити
 11. Анонім15.04.13, 21:15

  It is said that the celebrations will greatly add to Egypt flights from other African countries as well
  as western countries with dense Christian population.

  Include the locality Most realtors, property brokers and owners miss out
  on this when placing ads in newspapers for selling or
  leasing their properties. This is where the online websites play quite a vital role.
  God gets all buddy-buddy with Satan and in fact hires Satan to
  cause our hero all sorts of misfortunes and calamities. Easter Island's 'why' question hasn't been satisfactorily answered yet IMHO.


  My blog :: egyptian newspapers

  ВідповістиВидалити
 12. Анонім21.04.13, 16:24

  You should generously massage your head with this oil at night for flaunting a
  high quality curls next day. ) at a rate of one drop of essential oil per
  tablespoon of base oil. These can be expressed
  in a number of ways: straight hair, slightly wavy hair, or curly hair.
  The remaining oil in the scalp for a day and then follow
  up with a shampoo the next morning. 5 ml Kalonji Oil mixed at a hot drink after supper gives a quiet sleep
  all during the night.

  My weblog ... bridal hairstyles

  ВідповістиВидалити
 13. Анонім22.04.13, 07:29

  "Organic Mulch) (University of Illinois at Urbana-Champaign, NRES-19-97). Owning a regular lawn mower does not mean you have to give up on mulching your yard; you just have to be willing to do some work. Grass clippings are full of nitrogen and break down quickly.

  ВідповістиВидалити
 14. Анонім22.04.13, 22:11

  Here’s what your property ads in newspapers must have in order to
  get the best offer. Include the locality Most realtors,
  property brokers and owners miss out on this when placing ads in newspapers
  for selling or leasing their properties. It ends when God kills thousands of His
  Chosen People with a plague (love those germs) and an earthquake (shake,
  rattle and roll) as punishment for rumblings in the ranks.
  God gets all buddy-buddy with Satan and in fact hires Satan
  to cause our hero all sorts of misfortunes and calamities.
  " Despite Saudi assurances of textbook reform, the May 2006 Freedom House report entitled "Saudi
  Arabia's Curriculum of Intolerance" reveals that the teaching of hatred continues.

  Visit my site ... egyptian newspapers

  ВідповістиВидалити
 15. Анонім27.04.13, 18:01

  Aside from Microsoft and Nintendo, another top competitor, Sony, will also
  be releasing some top-rated games for its own console - the
  Playstation. If you make mistakes and you use a simulator, then it will cost
  you nothing. You can train up your hobo so that you can kill other hobos even more easily, and
  it is a very addicting game. The history of
  diamond simulants starts with the history of real diamonds which have
  to be known and treasured before some enterprising person gets around to
  imitating them with a cheap substitute. This game allows players to take on a whole different side of themselves
  and express their wild side, or even the business man lurking in
  each of us.

  ВідповістиВидалити
 16. Анонім10.05.13, 21:44

  Next, blend the oils and massage into scalp for two to four minutes before sleep.
  3  Coconut oil: To have a beautiful, shiny hair and stimulate
  hair growth, give yourself a scalp massage with warm coconut oil once
  a week. It soothes scalp region and make hair dark and lustrous.
  However, sometimes the sebaceous gland generates too much oil, which is noticeable as oily hair.

  There are many products these days that can
  help with keeping your hair in good condition but what of oils.


  Visit my site :: hair products

  ВідповістиВидалити
 17. Анонім28.05.13, 06:03

  It's awesome to pay a quick visit this web site and reading the views of all friends regarding this post, while I am also eager of getting knowledge.

  My weblog: cellulite treatment reviews

  ВідповістиВидалити
 18. Анонім11.06.13, 10:08

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for wwandering

  Have a look at my web page :: cellulite treatment

  ВідповістиВидалити