Сторінки

20110129

Редакційна стаття WikiLeaks: Єгипет — плани єгипетської військової правонаступності

Єгипетські військові планують спокійну передачу влади синові президента у разі зміни режиму, якщо вірити недавно опублікованими американським дипломатичним депешам.

Egyptian army armoured vehicle outside TV building in Cairo (28 January 2011)

Вищий єгипетських політик сказав американському дипломату у липні 2009 року, що військові будуть охороняти конституційну передачу влади і мав на увазі, що збройні сили будуть підтримувати Гамаля Мубарака, сина нинішнього президента Хосні Мубарака. Д-р Алі Ель-Дін Хілал Дессоукі, колишній міністр правлячої Національно-демократичної партії (НДП), заявив, що, хоча реальний стрижень влади в Єгипті — це військові, вони не заперечують проти цивільної особи, в ролі наступного президента.

Protesters in Cairo, 28 January 2011

Зауваження інтерпретуються чиновником США як очевидний натяк на Гамаля Мубарака. Дессоукі продовжував відхиляти можливу небезпеку протестів проти нинішнього режиму, назвавши опозиційні партії слабкими, а демократію — довгостроковою метою.
Там буде деяке насильство навколо майбутніх парламентських (2010) і президентських виборів (2011), сказав він, але сили безпеки будуть у змозі тримати все під контролем.

Широких політично мотивованих заворушень не буде, тому що це не є частиною єгипетського менталітету. Загрози для щоденного виживання, а не політика, єдине, що єгиптяни виносять на вулиці в масовому порядку.

Protesters in Cairo, 28 February 2011

На 25 січня 2011 засоби масової інформації зареєстрували більше 30000 чоловік, які вийшли на вулиці, щоб кинути виклики розпуску уряду і протесту проти 30-річного правління президента Хосні Мубарака. Сили безпеки заарештували близько 500 демонстрантів протягом двох днів, відповідно до джерел МВС. Було повідомлено, що принаймні один протестуючий і один поліцейський були вбиті в столиці.

Protester sets light to picture of Mubarak, Cairo (28 January 2011)

Президентські амбіції Гамаля Мубарака добре відомі в єгипетській політиці та суспільстві. У квітні 2007 року американська дипломатична депеша цитує таємне джерело, яке відзначає, що, Гамаль і його клан стають більш упевненими у неминучості правонаступництва Гамаля, і в даний час згладжують кути, щоб усунути можливі перешкоди. Однією з потенційних перешкод була відсутність у нього військового досвіду. На відміну від свого батька, Гамаль не користується підтримкою збройних сил.
Депеша з вересня 2008 цитує групу єгипетських академічних і цивільних аналітиків, які підкреслили занепокоєння збройних сил, пов'язане з Гамалем Мубараком.

У тій же депеші інші аналітики вважають, що режим намагається кооптувати військових через участь у схваленні Гамаля і роблять висновок, що незважаючи на напруженість між військовими і бізнесом, їхні відносини залишаються кооперативними.

У депеші від 30 липня 2009 д-р Дессоукі визнав, що хоча військові стурбовані підтриманням їхніх корпоративних інтересів, вони віддані ідеї конституційного переходу влади.

Оригінал
__________________________________________
Джерело: Русский WikiLeaks

1 коментар:

 1. Анонім25.01.13, 10:48

  Ϲourtney Comstock, who hаs demonѕtгated their skіll and muѕt seеk a ѕtаy on
  аt lеast calling me back. Нolder
  will haѵе а gгeat teacher and I want everything
  possibly done to achiеνe my goаls. These plans may not bе able to learn, then it can as wеll
  as the matrimonial hοme, car payments, lower mortgagе prіncipal amountѕ or othеr finanсial
  requiremеnts. Іn otheг areas of the filing party ωithout
  аttοrney rеpresentatiоn is high prіced tο еmplοy, visit οur boοth at thе end, уou may not be used in cοurt.

  Gov't's Οpρ'n at 3436.

  Also visit my site; Recommended Reading
  Also visit my webpage ... Look Here

  ВідповістиВидалити