Сторінки

20110129

Буде два сонця. Не буде — ночі

Зірка диявола стане другим сонцем?

Będziemy mieli dwa Słońca. Zapomnij o nocyЗірку, не менш яскраву, ніж Місяць, а можливо, рівну за яскравістю з Сонцем, буде видно на небосхилі не лише вночі, але й удень, так що світловий день збільшиться на кілька годин, а ночі в деяких районах нашої планети стануть "білими".

Космічне шоу триватиме близько шести тижнів. Через два-три тижні після вибуху зірка почне згасати, а через кілька років її буде видно з Землі лише як звичайну туманність. Від самої ж красуні Бетельгейзе залишиться киснево-неоновий білий карлик.

Однак Землі може бути непереливки. Деякі вчені вважають, що під впливом потоків світлових і електромагнітних частинок, що обрушаться на Землю в результаті вибуху наднової, в роботі електронних, у тому числі й супутникових систем відбудеться глобальний збій, що може вплинути навіть на ядерні реактори. Загалом, те, що бабахне у космосі, викличе сильний резонанс на Землі ...Після того як новина про майбутню космічну катастрофу облетіла засоби масової інформації, пішла хвиля публікацій про близький кінець світу. Тим більше що саме зірку Бетельгейзе окультисти здавна пов'язують з силами диявола! Хоча насправді назва "Бетельгейзе" з арабської перекладається як "Рука Близнюка" (поширена версія про те, що це означає "Дім Близнюка" є перекладацької помилкою), а сама зірка входить у так званий Єгипетський хрест, або анкх. Останній складається з безпосередньо хреста - символу життя - і кола - символу вічності - та означає безсмертя, а також єднання чоловічого і жіночого начал та союз земного і небесного. Символ анкха, який називали також тау-хрестом, використовувався стародавніми єгиптянами в якості амулетів, широко застосовувався в магії і чаклунстві ...

Однак, як стверджує професор Технологічного інституту в Нью-Джерсі Філіп Гуд, інформація про те, що вибух станеться в найближчому майбутньому, є лише гіпотетичним припущенням. На думку вчених, поки що немає жодного серйозного приводу для неспокою. "Вибух наднової відбудеться занадто далеко, щоб заподіяти Землі які-небудь неприємності", - вважає Бред Картер. На думку дослідників, хвилі заряджених частинок від вибухну зірки досягнуть нашої планети лише через кілька століть, у вигляді невеликої дози іонізованого випромінювання. Втім вона буде безпечна для людей.Востаннє вибух наднової спостерігався на Землі у липні 1054 року. Про це розповідається в китайських хроніках. Гостя, що з'явилася в сузір'ї Тельця, за своїм блиску перевершувала Венеру - найяскравіше небесне світило у Сонячній системі після Сонця та Місяця. Вона була настільки яскравою, що бачити її можна було і вдень. Кілька місяців яскраву зірку можна було спостерігати неозброєним оком, потім вона поступово згасла.

З 1054 року в нашій Галактиці зафіксовані ще два спалахи наднових: одну з них вдалося спостерігати у 1572 році датському астроному Тихо Браге, іншу - в 1604 році Йогану Кеплеру. Астрофізики стверджують, що наднові, тобто вибухнулі зірки, можна виявити навіть через багато часу після того, як вони згасли, оскільки вони впливають на навколишнє міжзоряне середовище, і після вибуху зберігають залишки зруйнованої матерії.
_________________________________________
Джерело: Правда.Ру, К1

Немає коментарів:

Дописати коментар